| AndreeaDiana9999 a întrebat:

Am 14 ani. fac 15 la vara.Am 1.76(stiu cam inalta) si 58kg as vrea sa slabesc pana la 50 kg.Mai ales caacum in preajma sarbatorilor ma ingrassad.Ce diete,miscare,exercitii, cure de slabire ar trebuie sa fac sa dau aceste kg jos in jur de vreo 3 luni si dupa sa mi le mentin fara sa ma mai ingras. Daca puteti sa imi dati niste exercitii as dori mai mult sa slabesc la picioare.Multumesc mult:*

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Curele sunt stupide si te ingrasi la loc dupa.

Invata sa mananci :
http://www.getfit.ro/......abire.html

Poti manca mult si variat si sa slabesti, CALITATEA este totul, nu cantitatea.

Sport, fa cardio de 3-4 ori pe saptamana, cam 1 ora. Alergat, inot, stepper, etc.

Sau aerobic, fitness, handbal, orice iti place tie, dar sa te solicita si sa fie efort constant ( gen cum e la alergat ).

9 răspunsuri:
| oOSaritaOo a răspuns:

Aleargă, dar oricum tu eşti numai bună, dacă mai slăbeşti încă 8 kg păi ajungi anorexică.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evita dulciurile, prajelile, sucurile acidulate, bea in jur de 2l de apa pe zi si nu manca dupa 18:00. Si prin dans poti da jos cateva kg, e distractivwinking! Fonditaa? puppy dog eyes

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

"nu manca dupa 18:00" asta e una din cele mai mari prostii, promovata de aia care HABAR NU AU de nutritie.

Mai documenteaza-te

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmin86):

Si eu cred ca e o prostie!

| danut222 a răspuns:

Esti perfecta draga nu mai slabi

| OoAlexaOo a răspuns:

Esti bine! Trebuie sa ai cu 15 kg mai putin ca inaltimea pentru a avea corp de model. Nu trebuie sa mai slabesti, pentru numele lui Dumnezeu!
P.S.: Eu am 12 si am inaltimea ta, poate chiar mai mult. Nu te plange ca esti inalta la 15 ani. rolling on the floor

| AndreeaDiana9999 explică (pentru OoAlexaOo):

Mda zic ca sunt inalta ca toti colegii mei sunt niste piticotilaughing

| OoAlexaOo a răspuns (pentru AndreeaDiana9999):

Bine punctat. Ai inaltimea potrivita, crede-ma. Aici, eu sunt girafa. Mai ales daca mai cresc. Ma fac stalp de telegref. rolling on the floor

| AndreeaDiana9999 explică (pentru OoAlexaOo):

rolling on the floore de bine, nu e nici un defect sa fii inalt, doar sa nu ai vreo boala(cunosc un caz), in rest este chiar un lucru cu care te poti mandri