| Craeu6628 a întrebat:

Buna TPU! Am 14 ani si 1, 67.5 inaltime. Mama are 1.60 si tata 1.75. Este posibil sa cresc pana la 180-190?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca-i posibil, fiindca la 14 anisori abia intri la pubertate, dar trebuie sa pui mana serios sa manaci zilnic fructe, legume si carne, ca hormonii tai d ecrestere sa ia ce ai nevoie si sa fie stimulati ca sa cresti.
mai poti face un sport care stimuleaza cresterea, precum volei, baschet, handbal sau inot.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai dzeu stie, din pacate. Tot ce poti face e sa astepti sa vezi.

| just4ubr2015 a răspuns:

O inaltime de 1.90 poate inseamna si probleme de sanatate cu coloana sa nu crezi ca daca ai 2 m esti sanatos tun si esti bine din punct de vedere medical stiu multe persoane la 1.90 care sunt cu grave probleme medicale. nu conteaza inaltimea doar daca faci baschet in rest vorba romanului decat inalt si prost mai bine mai mic si destept

| anonim_4396 a răspuns (pentru just4ubr2015):

Bine zis! Bravo

| Craeu6628 explică:

Mentionez ca am 50 kg