| Brt_Anne_1998 a întrebat:

Am 14 ani si de 2 ani ma lupt cu acneea. Spune-ți mi si mie un produs foarte eficient împotriva acneei, nu contează prețul, va rog din inima, ajutați ma!

Răspuns Câştigător
| BloodyLips a răspuns:

Zineryt este foarte bun pentru acnee, cunosc multe persoane multumite de el.

4 răspunsuri:
| justanotheruser99 a răspuns:

Eu ți-aș putea recomanda tratamentul pe care l-am urmat si eu. Țin sa menționez ca il folosesc deja de 2 ani si are rezultate foarte bune. (Tenul meu este curat si aproape perfect) La început am folosit tratamentul pentru tratare, iar acum chiar daca nu mai am acnee il continui pentru menținere.
Ok deci, acesta consta in demachiere de 2 ori pe zi (dimineața si seara), eu folosesc apa micelara de la Biodema ( sebium), dimineața aplici o crema (Skynoren) iar seara un gel (Isotrexin). Înainte sa începi tratamentul îți recomand sa consulți un dermatolog, deoarece eu a trebuit sa iau si niste pastile: Acneaid (2 luni) după care Sotret (3 luni), (iar aici doctorul trebuie sa îți spună cat timp trebuie sa le iei, dar si doza in funcție de gradul de dezvoltare). Un alt sfat ar fi sa ai grija la ce mănânci. Renunța la chipsuri, semințe, prăjeli, sucuri carbogazoase si bea multa apa. Tenul are nevoie de hidratare. Daca fumezi, ar fi recomandat sa te lași, pentru ca fumatul usucă organismul, implicit tenul. Nu e recomandat sa consumi alcool sau alte băuturi. Cam astea au fost sfaturile pe care mi le-a dat si dermatologul meu. happy Era sa uit! Nu îți recomand sa folosești fond de ten, dar daca totuși o faci optează pentru ceva de calitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce tip de acnee ai? Eventual cauta o poza pe net si arata-ne cat de grava este.

http://pasagera.ro/tipuri-de-acnee.html

| ElenaElena85 a răspuns:

Buna iți recomand loțiunea pentru ten, crema de pelin și săpunul cu scorțișoară de la Nera Plant.

http://www.neraplant.ro/......en-150ml//
http://www.neraplant.ro/produs/crema-nera-plant-cu-pelin-40g/
http://www.neraplant.ro/......cacao-60g/

| Brt_Anne_1998 explică:

Acnee comedoniana, pustuloasa