| Marselina a întrebat:

Am 14 ani si imi doresc foarte mult sa joc baschet problem e ca nu pot. Ca sa ma antrenez am nevoie de bani, iar parintii nu vor sa imi dea, ei spun ca mai bine ma dau la meditatii sa invat ceva decat sa-i cheltuiesc pe un sport. Imi doresc din ce in ce mai mult, dar chiar nu stiu ce sa fac. Stiu, nu pare o problema chiar mare, dar pentru mine a ajuns una destul de mare mai ales ca ma tot obsedeaza gandul cum altii se pot bucura de acest sport. Serios cate o data chiar plang ca nu pot sa joc, dar parintii tot nu ma lasa. Chiar nu stiu ce sa fac. crying(( Este visul meu, daca as juca as fii atat de fericita. Ce sa fac? Am ajuns sa fiu disperata! crying

3 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Nu inteleg de ce esti disperata. Nu iti trebuie bani. Sunt destule stadioane/locuri de joaca, etc unde sa fie si cosuri de baschet. In orice localitaqte sunt mai multe terenuri de sport unde poti juca si baschet, gratis sau eventual cu ceva document semnat de cel care detine acel teren. Trebuie doar sa faci rost de minge si ai terminat.
Nu vad de ce esti asa disperata. E totul foarte simplu.

| Marselina explică (pentru Mayar):

Sunt ocupate de baieti care joaca fotbal.

| AnaLove2014 a răspuns:

Si eu am 14 ani si fac baschet, poti sa te antrenezi si acasa, poti citii de pe internet regulile, si la ora de sport poti sa iti rogi profesorul sa te mai ajute