| Matei4 a întrebat:

Am 14 ani si ma culc pe la 11-12 seara dar mereu ma trezesc pe la 8-9... Ce sa fac sa ma trezesc pe la 11-12 dimineata? Ideea e ca eu chiar daca ma culc la 4 dimineata, tot la 9 ma trezesc. Ce sa fac?

7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

De ce ai vrea sa dormi pana la 12?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

După ce te-ai trezit la școală atâta timp dimineața la ora 7 deja creierul e obișnuit sa se trezească mai repede

| BlackRaven45 a răspuns:

Ce n-as da sa fiu ca tine. Pot sa ma culc si la 9 seara, daca nu-mi pun alarma dorm in nestire pana la 11-12. Bucura-te cat mai poti de talentul tau. E o abilitate pe care multi ne-am dori-o laughing

| ZyRRe a răspuns:

Esti tanar si ai multa energie, mai asteapta vreo doi ani laughing
Asa pateam si eu. acum nu stiu cum sa fac sa ma trezesc mai devreme.

| QuoVadisss a răspuns:

Buna! Esti tanara iar corpul tau nu are nevoie de prea mult somn ca sa se odihneasca si sa se refaca. Asa am fost si eu o perioada buna de timp dar m-am angajat si am respectat un program, altfel simti nevoia de somn si odihna. Nu ai de ce sa te ingrijorezi, acum esti micuta si ai mai multa energie in corp, ai forte proaspete. Corpul tau se odihneste atat cat are nevoie.

| Ryanair8 a răspuns:

Nimic,corpul omenesc isi face singur un program. Si eu patesc la fel, dar daca nu estu deranjat/ă poti dormi mai mult.

| Ben9648 a răspuns:

Sa te culci mai multe seri la 2 3 si te vei trezi pe la 10 11