| IrinaMiru a întrebat:

Am 14 ani si sufar psihic. Am vergeturi de la solduri pana la genunchi. Peste tot. Vara cand sunt 30 grade afara si toata lumea e cu rochita sau pantaloni scurti eu port pantaloni lungi. Nu mai suport sad vreau sa mor. Si nu mai zic ca am 4 alunite pe gat si nu vreau sa port decolteu. Ajutor crying(

Răspuns Câştigător
| Usefulaid a răspuns:

Helloooo, cum sa te gandesti ca vrei sa mori? Fii serioasa, totul se rezolva, gaseste ti un parculet, unul mai aproape de tine si fugi si alearga cate o ora in fiecare zi, sa vezi cat de bine va fi in timp, desigur nu te astepta ca din prima sa dispara pentru ca vergeturile dispar mai greu si se formeaza de la ingrasearea sau slabirea brusca. Bea cat mai multa apa, este f buna pentru vedgeturi si incearca sa eviti sicurile si paine si mancarea dupa ora 7, fast food urile, dar in principiu sa faci sporttt cat mai mult sport. Si nu in ultimul rand sa nu uitam de gandirea optimista care ne ajuta f mult! Gandeste ca totul va fi bine dupa micile eforturi

6 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Poti incerca creme impotriva vergeturilor, poate se vor diminua. Poti cere sfaturi pe grupul asta https://www.facebook.com/groups/totuldesprebeauty/ Poti sa incerci sa porti dres cu fusta/rochie pana te obisnuiesti iar apoi sa renunti la el. Toata lumea are alunite! Nu e ceva urat, dimpotriva, eu consider ca sunt frumoase. Fiecare dintre noi are ceva ce il face unic. Nu trebuie sa te intristezi pentru ca esti diferita. Consider ca e ceva bun, altfel cum ne-am mai diferentia?

| Violleta2022 a răspuns:

Irina, vergeturile le ai pentru ca nu faci sport deloc si ti s-a crapat pielea cand ai luat in greutate foarte mult, pe un tesut cu celulita. Celulita este formata din pungute mici-mici de grasime, adunate sub piele.
Este intr-adevar foarte urat pe picioarele unei fetite, dar ca sa scapi de celulita, doar sportul intenes te oate scapa!
Apuca-te de un sport, fa volei sau handbal, fa tenis, orice sport care te solicita intens, arde pungutele alea de grasime (celulita) si schimba forma piciorului, facandu-l frumos si atractiv.

In ce privesc alunitele, sunt extrem de senzuale si nu trebuie sa te sfiesti sa le arati, doar sa le protejezi de soare.

| peperonies a răspuns:

Mergi in rochita si pantaloni scurti si daca esti foarte atenta o sa vezi cum nu intereseaza pe nimeni de vergeturile tale. sau alunite. o vezi mai incolo cand mai cresti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei, nimeni nu e perfect! Incearca creme sau tratamente facute acasa pentru a scapa de vergeturi. Cat despre alunite, slava Domnului, toata lumea are.

| Yssa142 a răspuns:

Heei, nu fii atat de pesimista! Incearca unele creme prntru vergeturi si se ve rezolva! Cat despre alubitele de pe gat, crede-ma ca sunt foarte frumoase si te fac unica! Sa iti doresti sa mori din cauza asta? Stai linistita, sunt doar niste probleme temporare care vor disparea! Succes in continuare!

| IrinaMiru explică:

Sunteti geniali toti! Va iubesc