| GabrielaS13 a întrebat:

Dupa cum vedeti este caldura mare si eu am o problema. Locuiesc cu bunica si parintii mei. NU POT PURTA PANTALONI SCURTI! Bunicii mele nu ii convin pantalonii scurti si nu pot purta fiindca nu vreau certuri. Pot purta numai pana peste genunchi. Si nu prea suport asta fiindca e cald. I-am spus mamei mele si a spus ca oricum nu imi sta bine cu pantaloni scurti iar eu i-am spus ca daca ar fi dupa ea mie nu mi-ar sta bine cu nimic. Nu a mai spus nimic. Oare s-a suparat? Ce sa fac ca sa port si eu pantaloni scurti?

8 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Salvari din material subtire, pareo, rochie-furou in bretele.

| Dlkee a răspuns:

Ce parinti comunisti ai straight face prea exagerat frate sa nu porti pantaloni scurti. Dar la ce ora trebuie sa te bagi la somn? la 7 jumatate? Vorbeste cu maicata, ca doar a fost si ea copil ca tine, pai daca imi facea mie mamaie asa nu stiu ce ii faceam. Banuiesc ca nici prieten nu te lasa sa ai. sad.

| GabrielaS13 explică (pentru Dlkee):

Nu parintii sunt de vina. Bunica e. Mama a spus sa nu se provoace certuri in familie. Si nu dorm la 7 jumatate. Stau pe afara pana pe la vreo 9-10. Si la somn cat mai tarziu happy Si de faza cu prietenu nici nu vreau momentan.winking

| Dlkee a răspuns (pentru GabrielaS13):

Ee, atunci fa ceva cu bunicata, duceti-o la azil happy

| GabrielaS13 explică (pentru Dlkee):

laughing

| Dlkee a răspuns (pentru GabrielaS13):

:p laughing) cati ani ai?

| Sofia12 a răspuns:

Vorbeste deschis cu mama ta si fa-o sa inteleaga cat de bine te simti cu pantaloni scurti. Si eu am probleme cu bunica si cu fustele scurte sau pantalonii scurti dar daca nu ma simt confortabil in pantaloni cand e cald e problema mea...e mai bine sa te simti rau decat sa te simti bine? Fa-le sa inteleaga cat de important este opinia ta legat de propria ta stare de bine. Vor intelege daca vrei sa discuti cu ele, pentru ca un copil este foarte important in orice familie ...si pana la urma toti din familie iti vor binele si te vor intelege. happy Succes!

| GabrielaS13 explică (pentru Sofia12):

Mama vrea si dansa sa pot purta pantaloni scurti, dar cum am spus problema e BUNICA. sad