| Love_5860 a întrebat:

Am 14 ani si trec clasa a 9-a! Problema este ca nu prea imi convine liceul la care am intrat. Aveam medie pentru un liceu mai bun dar mama mea ma tot stresa sa scriu optiunile pe care le doreste ea. Si nu am intrat la prima si a doua optiune, am intrat la a treia. Si mie nu imi convine pentru ca liceul pe care eu il vreau a fost trecut la optiunea 5 sau 6. Eu nu sunt de acord deloc sa ma duc la acest liceu. Vreau neaparat sa ma transfer. Ma pot transfera? Ma refer daca se poate sa ma transfer inainte sa inceapa scoala. Sau daca e sa stau la liceul acela doar 2-3 saptamani si sa ma mut. Se poate asta? Nu vreau sa stau in acel liceu nici macar un semestru crying Va rog sa ma ajutati, dau funda!big grin Apropo sunt la profil de matematica-informatica si vreau sa ma mut la turism in alimentatie!big grin Funda!kiss

3 răspunsuri:
| dulcykaLy a răspuns:

Cred ca se poate dar vb cu mama ta si explica-i ceea ce iti doresti. si te va ajuta. ca si sa stai intr-un liceu pe care nu ti-l doresti nu are rost. bafta

| SummerR a răspuns:

Poti sa te muti inainte sa inceapa scoala daca mai sunt locuri la profilul pe care vrei sa-l urmezi.

| Rek200 a răspuns:

Nu pot sa te muti decat dupa un semestru si trebuie sa fie locuri libere la liceul la care vrei sa te duci si sa ai medie...deci o sa fie cam greu