| DeepEyesClaudia a întrebat:

Am 16 ani si, ca multe adolescente, nu sunt multumita de felul cum arat. Am fata plina de cosuri sau pete, am sanii extrem de mici si nasul mare. Nici nu suport sa vad o poza cu mine, mai ales din profil. Nu stiu de unde a pornit complexul asta, dar cert e ca nu ma simt bine in corpul meu. Imi place si de un baiat, dar cu lipsa asta de incredere nu stiu daca voi putea vreodata sa ma apropii de el...

Răspuns Câştigător
| Oana_3046 a răspuns:

In legatura cu micile tale probleme, eu cred ca ar trebui sa stai linistita. Asta este varsta in care iti apar cosuri, deci stai linistita ca iti vor disparea. In caz ca folosesti tratamente pentru ten, parerea mea este sa renunti la ele. Uite iti voi da un mic sfat in legatura cu tenul tau: demachiazate in fiecare seara, iar apoi spala-ti tenul cu un sapun (de preferinta Dove). Dupa aceea foloseste o crema pentru fata (iti recomand Gerocossen Natural). Si cum am spus, doar in caz ca te machiezi, inainte de aplicarea fondului de ten foloseste aceeasi crema si dupa aia un fond de ten bun (eu folosesc de la Giordani Gold si nu imi apare nici un cos si multe persoane care au folosit/folosesc acest fond de ten au zis la fel "Fara cosuri!" si pe langa asta, are si o textura buna, se intinde perfect si nu lasa urme.
In legatura cu sanii, au timp sa creasca. Te dezvolti pana la 25 de ani max. Si nasul tau, nu cred ca este imens. La urma urmei nimeni nu este perfect big grin.
Cu baiatul acela de care iti place, cred ca ar trebui sa fi stapana pe tine si sa iti pui toate calitatile in valoare. happy
Bafta!

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Lasa ca am mai vazut eu din astea, dintr-un cosulet mititel faci ditamai furunculul, dintr-un fundulet sexi scoti ditamai valiza samd. Nu faci bine sa gandesti asa, dimpotriva fi mandra cu ceea ce esti (hmm, nici prea mandra nu-i bine, sa nu cazi in alta extrema thinking).

| Khanikua a răspuns:

Pei iubita nu tpti suntem perfecti stiu exact cum te simti ca si eu sunt ca tine :X si inkerk sa trec peste, nu te mai gandi ca arati urat ala e corpul tau si trebuie sa te simti bine in el ca nu il poti skhimba, mai bine aprcieaza cum arati ca poti gasi multe pers mai urate ca tine si o sa zici ca ke urat e ala... ai bine nu iti mai face griji cum arati... uite daca vrei da-mi add : just.kittymy poate te mai pot ajuta si zi-mi d unde esti

| EmyliaSustineCampaniaTPUrevive a răspuns:

Nu esti singura.si eu cred asta despre mine.desi imi este foarte greu sa ma obisnuiesc cu aspectul meu fizic.dar incerc sa am incredere in mine.incearca si tu:*daca vrei baga id meu sa vb:*night_queen_31

| DisforDeea a răspuns:

Mama deci imi vine s ma iau de fund si s incep s topai cand va aud pe toate ca sunteti complexate de felul in care aratati..frate asta esti..nu trebuie s iti fie rusine. toti suntem frumosi in felu nostru..fi mai increzatoare si incearca sa treci peste asta pentru ca aspectul fizic nu e totul

>big grin

| Anonima568 a răspuns:

laughing) genul de fata la care se uita toti baietiilaughing