| whynot2405 a întrebat:

(am 17 ani)
Este o fata la mine in scoala de care imi place mult, dar nu am avut ocazia sa o cunosc personal, am vazut-o doar pe coridor, iar in seara de craciun mi-am facut curaj si i-am scris pe Facebook: "craciun fericit

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Incearca pentru inceput sa vorbesti cu fetele care nu te atrag, de care nu-ti pasa, asa sa prinzi putina increde, incearca diferite tipuri de abordari, sa-ti faci o idee despre cum trebuie sa vorbesti cu ele, si mai apoi aplici ceea ce ai invatat si poti incerca si cu tipa de care spuneai.
Acum bine inteles, ti-as putea spune exact cum sa o abordezi, dar nu vei intelege exact, doar vei face ceea ce-ti spun eu si intr-o pana de idei vei strica, totul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey.Eu cred ca ar trebui sa incerci sa te apropii de acea fata. Poate ar trebui sa intri in vorba cu ea, de preferat in pauze la scoala. Poti incepe sa ii faci mici glume la care sa rada si poate va incepe sa se simta bine in preajma ta.O alta varianta pe care nu ti-o prea recomand ar fi sa ii scrii pe Facebook si sa incepi sa o intrebi despre cum e la ea in clasa, daca se intelege bine cu colegii or sth like this.

| Myrnir a răspuns:

Buna, baiatule de 17 ani. De cele mai multe ori, ne indragostim de o idee, o imagine a unei persoane. Eu iti sugerez sa incerci sa o cunosti inainte sa spui ca "iti place mult", poate nu e chiar asa cum crezi tu happy sau poate e fix your other half. Mult spor, vine Sfantul Valentin.