| Denisa a întrebat:

Sunt cu prietenul meu de aproape 2 luni. Ne intelegem binisor. Problema e ca e cu mine in clasa si apar certuri dar minore. Eu nu ma simt implinita deloc: e timid iar mie imi plac baietii mai indrazneti si mai nebuni, nu asa calmi. Aici intervine problema mea: stiu ca ma iubeste foarte mult, imi zice incontinuu si mai e si geloslaughing) Si eu tin la el ...cred. Ma bate gandu de ceva vreme sa ii zis sa ne despartim dar ma tem ca apoi imi va parea rau. Cum imi pot da seama daca merita sa mai fiu cu el sau nu? PS: am uitat sa mentionez ca peste 2 luni dupa scoala nu ne mai vedem pentru ca eu nu sunt din oras ci de la tara. Eu nu vreau ca daca ne despartim sa ma urasca sau sa ne certam, vreau sa ramanem amici buni iar atunci cand ne vom cunoaste mult mai bine si va scapa de timiditate sa fim din nou impreuna. Un sfat va rogbatting eyelashes nu vreau sa iau o decizie reasad

Răspuns Câştigător
| Stefania a răspuns:

Buna, la multe fete le plac tipul de baieti mai indrazneti, mie nu! de ce? calitatile astea le poate avea oricine, dar dintr-un motiv sau altul nu le facem publice, ar fi bine daca aceste calitati sar pune pe primul loc cand cineva are curajul sa-ti spuna ca te iubeste si nu face cu tine pe smecherul! asa-i? mediteaza! bafta.

5 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, trebuie sa te gandesti bine inainte ca s-ar putea sa regreti si cine stie daca el iti va mai acorda o sansa, pentru ca iti dai seama ce ai avut abia dupa ce ai pierdut...cam asa se intampla mereu.
Nu lua o decizie pripita, pune in balanta ce iti place si ce nu iti place la el, gandeste-te cum ar fi viata ta fara el in ea, adica sa fiti doar asa amici si colegi, oare daca el va vb cu alte fete nu iti va fi ciuda si nu iti va parea rau?
Analizeaza bine situatia ca multi regreta aceasta decizie. El nu e o jucarie ci o fiinta umana si nu cred ca merita sa te joci cu el adica sa te impaci cu el cand va scapa de timiditate, poate nu va scapa de ea pentru ca asa e felul lui si cine il iubeste il accepta asa cum e, daca nu il accepti asa cum e, atunci mai bine lasa-l; mai bine acum decat mai tarziu. El sa fie cu una care sa il placa asa cum e, iar tu sa fi cu un baiat mai nebun, mai indraznet asa cum iti place tie, dragoste cu forta nu se poate, dar ai mare grija ce alegere faci!

| byoana a răspuns:

Buna, eu zic sa stai sa te gandesti ce iti place la el si ce nu comparele la sfarsit sa daca vrei sa te desparti de el fara scandal lasa lucrurile sa mearga asa cum sunt dar tu indeparteazate de el incet-incet si asa vezi daca il iubesti sau nu si pe deasupra poti sa te desparti de el usor, daca isi da seama de ce vrei sa faci explica-i ce nu-ti place la el si faptul ca e gelos sponei ca-l iubesti si ca nu ai fi instare sa-l inseli. Daca nu ai curaj cand sunnteti mai multi prieteni si cineva aduce vorba de relati intre o fata si un baiat tu sune ca ti-e nu-ti place (sau fi mai directa, nu suporti)un baiat gelos, dar ai grije sa nu se simta prietenul tau jignit, FI DISCRETA!
Scces

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ce daca e timid? vruiai sa fie asa de nebun incat sa se dea smecher ca e el nu stiu cine mai bine lasa asa ca sunteti si la inceput si poate de aia e asa pana se obisnuieste cu tine ai si u rabdare cu el stiu ca multe fete din ziua de azi isi bat joc de baieti dar asta e realitatea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nul parasi pentru asta ajutal sa prinda incredee in el nu-l lasa sati scape printre degetebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vedeti daca in acele 2 luni cand nu va vedeti mai rezista relatia.atunci va dati seama. dar din cate zici tu aici, nu prea il iubesti. ce baiat indraznet vrei? sa te ia pe sus si sa te.straight face))
vrei prea multe.saracul baiat daca te iubeste.
daca chiar vrei sa te desparti d el, spune-i frumos, incat sa nu-l doara [sa nu faci greseala pe care am facut-o eu rolling on the floor)]. spune`i ceva gen ca vrei libertate sau ca simti ca nu va potriviti prea bine, dar vrei sa ramaneti amici.etc thinking