| Katypan a întrebat:

Am 18 ani si m-am culcat de curand cu prietenul meu. In timpul actului sexual prezervativul s-a rupt iar el a retras imediat penisul si am inlocuit prezervativul. Mentionez ca el nu ejaculase. Nu am luat apoi nici o pastila contraceptiva dar este vreun risc, de a ramane insarcinata? Nu am experineta in asa ceva deci sper ca ma puteti sfatui. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| pur3style a răspuns:

Stai linistita, nu ai dc sa-ti faci griji, pentru ca din asa ceva nu se ramane insarcinata, desi depinde de la persoana la persoana dar daca el a reactionat imd si l-a schimbat nu e niciun fel de problema, si eu am patit din astea de o suta de ori...si am facut dragoste si fara prezervativ la risc...dar nu i s-a intamplat nimic iubitei, ce te sfatuiesc eu e sa ai grija altadata si sa stai fara griji ca nu ti se intampla nimic, te pup ai grija de u!

1 răspuns:
| adriana07 a răspuns:

Atata timp cat nu ejaculase nu e nici un risc.