| PopaIoana a întrebat:

am 2 intrebari:
1.Astazi mi-am cumparat si eu spuma, si nu prea stiu cum sa o folosesc, poate cineva sa-mi spuna cum?
2.Se da cu spuma si pe breton daca il am drept? sau nu?

5 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

1. Trebuie sa o aplici pe par (dar trebuie sa ai parul ud ca sa spuma sa`si faca efectul!)

2. Da, daca vrei sa ai un breton des, dar totusi drept, trebuie sa pui spuma si pe breton.

---> Ai grija sa nu`ti intre in ochi, ca atunci ar putea ar fi periculos! big grin

---> Numai bine! puppy dog eyes

| continutfragil a răspuns:

1. De pe acest site poti afla sfaturi de folosire a spumei de par:
http://www.elegantza.net/2010/02/cum-se-foloseste-spuma-de-par.html
2. Parerea mea este ca nu are rost sa te dai cu spuma pe breton dar tu decizi. Poti incerca intr-o zi sa iti dai si pe breton si intr-o zi fara sa iti dai pe breton si alegi cum iti place mai mult.
Sper ca te-am ajutat. :)

| Дηdu a răspuns:

Buna deea!
Pai daca ai parul drept spuma nu prea iti foloseste dar daca ai parul cret da
Spuma o aplici in palma ...freci palmele cu spuma aplicata in palma si dupa aplici pe par masando.
Dar daca totusi ai parul drept nici macar ondulat, dati cu spuma si prindel in coc ...lasal asa jumatate de ora si va iesi ceva frumos ptc isi va lua o forma.
sper ca ti-am fost de folos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Spuma increteste parul si ii da volum. Faza naspa e ca parul se va ingrasa mai des.

Aplici pe palma si freci cu ea tot parul.

2. Daca il vrei drept in continuare, nu te da. Dar daca il vrei cu volum si des, nimeni nu te opreste.

| nadya_9026 a răspuns:

Este cea mai prosteasca intrebare posibila