| MyNameisEduard a întrebat:

Ce afectează mai puțin parul? Fixativul folosit regulat sau spuma de păr după baie? Am tot căutat pe internet si am gasit diferite rezultate, nu știu ce sa mai cred...Nu folosesc mult,folosesc doar puțin in față doar cat să-mi stea părul drept, ma poate afecta?

1 răspuns:
| Daniel78987 a răspuns:

Când folosești spumă, spuma ajunge pana la rădăcina parului, afectând-o. Dând cu fixativ, dai doar pe deasupra parului care nu prea afectează rădăcina, doar firul in sine dar nu atât de rău. Deci in concluzie, spuma afectează parul mai rău decat fixativul