| MsBeatrice a întrebat:

Am avut de facut o revista in franceza,si am ales ca rubrici:retete de gatit,moda, si zodii.Ce nume imi recomandati?! P.S IN FRANCEZA SI TRADUCEREA.Cel mai bun raspuns funda!

2 răspunsuri:
| Anannda a răspuns:

Berbec: Găteşti repede şi bine. Ai un fel savuros de a combina alimentele şi te pricepi ca nimeni alta la condimentele hot.

Taur: Nu te oboseşti prea des în bucătărie. Dar când intri acolo, ceea ce rezultă este artă pură. Cei apropiaţi adoră rezultatul.

Gemeni: Te descurci bine în bucătărie, graţie îndemânării tale înăscute, cchiar făcând mai multe feluri simultan, dar rareori gătitul devine o pasiune.

Rac: Să hrăneşti este una dintre vocaţiile tale. Iar inuiţia îţi spune exact ce ingredient e potrivit sau ce mirodenie lipseşte.

Leu: Preferi să îi pui pe alţii să gătească pentru tine, dar când te hotărăşti să îţi exerciţi măiestria la gătit, cei din jur se bucură de un regal culinar.

Fecioară: Îţi place să găteşti simplu şi sănătos, decât prea sofisticat sau greu digerabil. Te pricepi de minune la diete şi regimuri.

Balanţă: Nu e un domeniu în care să excelezi, nu-ţi place să îţi strici manichiura, dar ştii reţete delicioase, mai ales de dulciuri.

Scorpion: Iei în serios afirmaţia că "amorul trece prin stomac". Dar sunt si situaţii în care îţi pasă prea puţin de gastronomie.

Săgetător: Nu îţi petreci prea mult timp în bucătărie, fiindcă eşti mai mereu pe drumuri. Dar o dată intrată acolo, si câteva reţete infailibile.

Capricorn: Ştii să găteşti la fel de bine cum te pricepi la orice altceva. Nu e o pasiune neapărat, dar stisfaci la o adică şi cele mai rafinate gusturi.

Vărsător: Găteşti feluri neobişnuite şi nu îţi place să mănânci de mai multe ori la rând acelaşi lucru. Încerci inclusiv reţete exotice.

Peşti: Ai un telent special pentru gusturi şi dacă te hotărăşti să îţi perfecţionezi arta gătitului descoperi foarte curând că îţi e o a doua natură.

TRADUCEREA

RAM: Cuire rapidement et soigneusement. Vous avez une façon de combiner des aliments savoureuses et vous sucer comme aucun autre à épices piquantes.

Taureau : obtenez-vous fatigué trop souvent dans la cuisine. Mais quand vous allez là, quels résultats est l'art pur. Ceux qui aime le résultat.

Gémeaux : vous gérez bien dans la cuisine, grâce à vos aptitudes innées, il cchiar plusieurs simultanément, mais rarement de cuisson devient une passion.

Cancer : Pour se nourrir est l'un de vos vocaţiile. Et inuiţia vous indique exactement quel ingrédient est adapté ou le mirodenie manquant.

Léo : vous préférez amener les autres à cuisiner pour vous, mais quand vous décidez d'exercer vos compétences à la cuisson, qui bénéficie d'une cuisine royale.
Vierge : vous aimez cuisiner simple et saine, mais trop sophistiqué ou difficile à digérer. Faire des régimes et diètes miracle.

Balance : il y a un domaine où vers Excel, ne vous aimez juste ruiner votre manucure, mais délicieuses recettes, surtout des sucreries.

Scorpion : vous prenez au sérieux l'affirmation selon laquelle « l'amour passe par l'estomac ». Mais il y a des situations dans lesquelles vous vous souciez peu de gastronomie.

Sagittaire : vous ne passez trop de temps dans la cuisine, parce que vous êtes toujours sur la route. Mais une fois entré là et quelques recettes infaillibles.

Capricorne : vous savez comment Cook ainsi que vous obtenez de bons à rien d'autre. Il n'est pas nécessairement une passion, mais celui qui est stisfaci et les goûts les plus raffinés.

Verseau : Cook plats inhabituels et vous n'aimez pas manger plusieurs fois de suite. Essayer d'y compris recettes exotiques.

Poissons : vous avez un goût particulier pour telent et si vous décidez de perfectionner l'art de la cuisine vous découvrirez très vite que c'est une seconde nature.

SPER CA TE-AM AJUTAT! FUNDA?

| MsBeatrice explică (pentru Anannda):

Multumesc, dar deja am terminat clasa a 8, si asa nu imi mai trebuie..Multumessc oricum