| pisy_5459 a întrebat:

Am bagat cardul de memorie micro sd in tel si imi spune sa il reformatez imi mai spune ca daca il reformatez o sa mi se stearga toate datele dupa el. este adevarat? nu vreau sa imi pierd toate datele daca il reformatez. da funda si vot plz helpppp scuzatima de categorie dar aici intra cei mai multi oameni.

Răspuns Câştigător
| AlexandraCroft a răspuns:

Buna Pisy!
Da este adevarat,tot dar absolut se va sterge dupa cardul de memorie din telefon.
Ai facut tu o prostie de iti cere asa ceva, in marea parte se cere ca datele sa se stearga deoarece un virus a intrat in el, poate ai intrat pe un site de downloadat chestii dupa mobil sau ai bagat prin intermediul cardului melodii sau jocuri virusate.
Trebuie sa ai mare grija deoarece si eu am auzit pe multa lume spunand ca trebuie sa isi reseteze cardul deoarece au downloadat melodii dupa internet prin telefon.
Uite ce iti sugerez eu happy.Sa conectezi iar cardul la calculator si sa bagi orice e in telefon ( ce se afla pe card) in calculator pe urma decuplezi cablul si faci ce iti cere, atunci cardul va fi curat.Pe urma,daca ai antivirus scanezi toate fisierele (muzica, teme, jocuri etC) inainte sa le bagi inapoi in card.
Apoi nu ar mai trebuii sa iti faci griji.Si va trebuii sa te feresti in viitor de astfel de neplaceri.
Sper ca ti-am putut fii de folos.
Multa sanatate iti doresc!

2 răspunsuri:
| ionuutzuu a răspuns:

Formatarea inseamna stergerea tuturor datelor stocate.

| iuly97 a răspuns:

Si mie mi se intampla asta
scoate si baga cardul de cateva ori in telefon, si isi revine pana la urma