| droid96 a întrebat:

De ce nu mai pot pune nimic pe cardul de memorie(micro sd, 8gb)? Nu pot nici sa sterg nimic de pe el. Imi spune mereu The disk is write protected, si cand scot cititorul de card din usb zice ca trebuie sa formatez cardul. Cum pot sa-mi salvez datele de pe el?

2 răspunsuri:
| Zatharra a răspuns:

Și eu am pățit așa.Cardul are pe o parte laterală un fel de buton care se mișcă în sus și în jos. Încearcă să schimbi partea în care e butonul apoi vezi dacă funcționează. Peace!