| DidudicaDi a întrebat:

Am cateva coincidentii oameni din ziua de astazi ( cei depe TPU)
pun unul intrebarea si celalalt raspunde si daca acel user a dat deja fundita cei lalti gata nu mai rasund ca nu am de ce. uitati un exemplu:" Buna, am de rezolvat o tema ma ajutati? cat fac 234x1?"
asa si unul dintre utilizatori raspunde : "Da te aju 234x1 este egal cu 234" a-
cel utilizator care a pus intrebarea ii da funda si ceilalti utilizatori nu mai raspund. Vise pare corect ce fac ei? Adica ca nu mai raspund dar pentru cei sunt ei pe aces site doar pentru a raspunde pentru funda? Deci asta era intrebarea mea. Va multumesc pentru raspunsurile pe care sper ca le veti da si astept goana dupa raspunsuri. Fiecare primeste voturi inteligent in fiecare zii. Cel cu cea mai mare explicatie primeste funda

Răspuns Câştigător
| ShockyPunk a răspuns:

Nu stiu, nici eu nu inteleg de ce userii de pe TPU vor neaparat sa primeasca funda.Adica,pana la urma, nimeni nu castiga nimic din "funditele" astea.
Mi se pare o tampenie, eu una mi-am facut cont ca sa ajut oamenii cu raspunsuri, sfaturi si solutii la problemele lor, nici nu am stiut ca se da funda sau ceva de genul asta.
Si, pana la urma la intrebarea pe care ai pus'o tu, "e corect ce fac ei? ". Nu avem dreptul, nici tu, nici eu sa ii judecam ca nu au mai vrut sa raspunda din momentul in care au vazut ca unul dintre userii a primit funda.
E dreptul lor sa ajute, si sa stii ca nu toti de pe TPU fac la fel, sunt unele persoane care chiar vor sa ajute!
Si sa stii ca acum nu am scris un raspuns lung doar ca sa primesc funda, l'am scris ca sa te ajut si sa iti clarific situatia.
Hope I helped!

3 răspunsuri:
| lola a răspuns:

Daca a raspuns deja cineva corect la intrebarea aceea si eu [de exemplu] nu am un alt raspuns sau sunt de acord cu raspunsul dat de Ionescu ce rost are sa mai raspund? Numa asa sa fie mai multi de 234x1=234?

| Bylok a răspuns:

Buna!

nici mie nu mi se pare corect insa foarte multi useri "vaneaza funde" si acest lucru nu il poti schimba oricat ai incerca.nu cred ca se poate face ceva in aceasta privinta.

pa pa

| IlKvK a răspuns:

Cum sa iti spun... oamenii de pe TPU alearga dupa funda. Cumva, daca dai raspunsul la o intrebare asemanatoare cu cea din exemplu si a mai fost dat raspunsul, ar fi inutil sa il mai dai, e dat deja. Este un singur raspuns corect la intrebare:234. Totusi, ai dreptate ca sunt si intrebari la care se cer opinii, la care raspund numai inainte de a se da funda. Mai degraba sa raspunda pentru funda, decat pentru utilizatori. Asa e spiritul de competitie:Sa ai mai multe decat cel de langa tine. Totusi, nu ai ce face. Oricat de mult te-ai stradui, nu poti schimba lumea! sad Dar sa stii ca mai sunt utilizatori (ca mine laughing ) care nu pun prea mult pret pe funde. happy