| mariaaangelina a întrebat:

am cateva intrebari si as dori sa imi raspundeti cu seriozitate, ma cam framanta gandurile astea de ceva luni deci 1.Am 14 ani peste 2 luni fac 15, am 56 kg, 1, 55m, si am mustata cum as putea scapa de ea? e mica si blonda as dori sa scap de ea. 2. Am parul blond, gen culoarea la moneda aia de 50 de bani, asa galben il am, cum as putea sa fac sa mi se inchida culoarea? 3. Am unghiile foarte mici, nu ma pot abtine sa nu le manancsi as vrea sa le am si eu ca toate fetele mari. eu tot timpul incerc sa mi le ascund. cm as putea scapa de acesta ambitie? Ajutati-ma care stiti va rog ma confrunt zi de zi cu intrebarile astea si nu am curajul sa le spun la nimeni, aici e prima data cand am zis la cineva. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Valeee09 a răspuns:

Sa nu faci prostia sa iti iei mustata cu lama in primul rand. Este cea mai mare prostie, imagineaza-ti cum o sa-ti creasca apoi. Du-te la un salon si ia-o cu ceara nu este mai mult de 8 lei si in felul asta o sa-ti creasca mai greu, in aproximativ o luna sau 2, daca o iei cu bigu te-ai nenorocit! O sa te faci ca barbatii pe fiecare zi?! Nu... Apoi cu slabitul, si eu am avut problema asta. Nu pot sa te sfatuiesc cu diete minune, pentru ca asa ceva nu exista. Schimba-to modul de viata, adica : fai mult sport, in fiecare seara abdomene si alte exercitii, mergi mult pe jos, alearga, pe langa asta alimentatia, manaca dimineata ceva mai mult, iar la pranz si seara mai putin si fara paine sau paine neagra. O sa slabesti usor si frumos. Daca chiar vrei ia un ceai de slabit de la plafar dar nu e cine stie ce, ceaiul de slabit te deshidrateaza.
Culoarea parului nu stiu de ce vrei sa ti-o schimbi, si eu sunt blonda ceva de genul cum ai spus si tu, dar chiar imi place si sunt mandra de culoarea parului meu. Dar daca tu nu te simti bine iti recomand sa te speli pe cal cu frunze de nuc. Este un remediu natural care nu iti ataca parul. Poti folosi si vopsea sau nuantator, dar asa il distrugi, il arzi.
Unghiile.In primul rand incearca sa te lasi de obiceiul de a le roade. Cumparati de la farmacie sau chiar de la supermarket "Tratament cu vitamina B6" de la Farmec. Face minuni, le intareste. Pentru un rezultat si mai rapid cumpara si ulei de ricin de la farmacie si freaca-ti unghiile timp de 20-30 de minunte pe zi cu cateva picaturi.

Sper ca ti-am fost de folos! Funda?blushing

2 răspunsuri:
| h3ct0r3 a răspuns:

Pai in primul rand mustata dai unpic cu lama si s-a luat...asa si ai scapat.Al doilea rand de slabit slabesti daca numai mananci de la ora 6 30 in colo dar sa mananci la pranz si de dimineata la 6 mananci un iaurt dupa STOP.Te poti abtine sa nu iti mai rozi unghiile daca rozi altceva un creion dar nu unghiile fata si nici daca ai unghiile mici nu e o problema inseamna ca esti o fata foarte normala. Sper Ca te-am ajutat ajuta-ma si tu>Funda +vot<

| mariaaangelina explică:

Va multumesc mult! Valee, iti multumesc! imi sunteti de mare ajutor!