| MrMmmiiikkkyyy a întrebat:

Am cunoscut un baiat acum 2 ani si am fost chiar si un cuplu dar iarna trecuta ne'am despartit din cauza meaat wits' end ca intalnisem eu pe altcineva).sigh si nu prea am mai tinut legatura cu el findca mi'era rusine de ce am facut sad [am pus capat unei relatii de 2 ani dintr'o prostie] si acum o luna[in vacanta de vara] am inceput iar sa vorbim si chiar ne'am si intalnit si ne'am impacat. Dar cum "Scoala" asta ne ocupa tot timpul nu am mai avut timp de noi 2 si relatia sad s-a racit.Nu stiu ce sa mai fac crying( cum sa il fac sa tina si el de relatia asta eu incerc din rasputeri sa il imbunez si sa ii zic ca il iubesc si multe chestii.Stiu ca si el ma iubeste dar parca. s-a plictisit de "mine sau relatia cu mine"crying Vreau un sfat puppy dog eyes!

Răspuns Câştigător
| Giovanna a răspuns:

Trebuie sa te asiguri ca ceea ce simte el pentru tine e dragoste si nu obisnuinta, daca e doar obisnuinta, sad e mai bine sa nu tii cu dintii de relatie. Sfatul meu este sa fiti mai comunicativi, sa discuti deschis cu el, poate nu isi da seama ca te face sa te simit neglijata. Sau poate dai tu prea mult si el s-a obisnuit doar sa primeasca, vede ca depui tu tot efortul si el sta linistit. Daca te iubeste, nu prea are logica sa fie plictisit de tine...
Eu recomand, pentru linistea ta sufleteasca sa vorbesti cu el, sa ii spui cum ti-ai dori sa fie relatia voastra, cine stie, poate asa afli ce isi doreste si el de la relatia asta. Daca nu ii spui unui om ce iti doresti, e greu sa ghiceasca. (o spun din experienta unei relatii de 5 ani big grin)

1 răspuns:
| Sun life a răspuns:

Daca e plictistit de tine relatia nu mergestraight face Acum pe mes puteti vorbi, si in weekenduri.Nu stiu ca nu iti cunosc situatia dar ai grija poate este gelosthinking, poate faci tu ceva ce nu-i convine. Daca nu inseamna ca vrea sa va desprtiti si ii e frica sa nu te raneasca, si de aceea vrea ca relatia dinter voi sa se receasca.SAu daca nu intrebala pur si simplu mai vrea ca si relatia sau continue sau sa puneti punct.Succes!