| AlexandraaIoana a întrebat:

:* Am de facut un proiect la engleza despre Craciun. Si cel mai interesant proiect primeste nota. Nu am nici o idee. Ma puteti ajuta? Funda :*.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| AdElA96 a răspuns:

Pai ai putea sa deseni un mos craciun mare din carton acela sa iti fie proiectul apoi il colorezi cu carioci si poti sa scrii de ex pe haina lui un colind in engleza sau ceva informatii. Sau daca vrei altfel iti iei un carton colorat iti sugerez verde sau rosu si daca alegii rosu pui pe marginii beteala verde sau daca alegi verde pui beteala rosie. Si mai scrii cateceva pai si imaginii. Mult succes si sper ca te-am ajutat.

4 răspunsuri:
| LolNope a răspuns:

Incearca sa scriii despre diferitele traditii de Craciun care sunt pe glob.

| criss:) a răspuns:

1. poti sa scrii despre traditii
2.sa scrii o colida in engleza
3.desenele sa nu lipseasca.pe langa ele poti sa decorezi coala de carton cu diferite simboluri(clopotei.etc.)
4. o idee ar fi sa compari Craciunul nostru cu cel din America
5.sa scrii adevarata semnificatie a Craciunului(nasterea Domnului, despre Maria)
6.sentimentele oamenilor de Craciun, ca toti trebuie sa fim mai buni si sa daruim pentru ca dar din dar se face rai...
astea sunt ideile mele. sper ca ti-am fost de folos.happy

| AlexandraaIoana explică:

Pentru Cretsulici: Dar nu am cerut sa imi faceti tema, ci mi-a trebuit doar o idee despre aspectul proiectului.Imi cer scuze daca nu m-am exprimat destul de bine incat sa ma fac inteleasa. Multumesc pentru ajutor! :*

| niedlich a răspuns:

Pai poti sa scrii despre iertare happy