| helloSweety a întrebat:

Am facut o mare greseala, am barfit-o pe o prietena cu o alta prietena. Ea mi-a spus ca spunea tot felul de lucruri urate despre mine, cum ar fi ca nu stiu cum sa ma imbrac sau sa ma aranjez un pic, iar seara prietena pe care am barfit-o m-a sunat si m-am enervat si i-am spus ce mi-a zis prietena cealalta, ca m-a barfit si ea si a spus lucruri urate despre mine. Prietena cu care am barfit a aflat ca i-am spus celeilate prietene ce mi-a spus, si s-a suparat si mi-a zis ca numai vb. cu mine deloc. Ce sa fac? Acum numai vb cu mine nici una dintre ele!
M-am gandit sa-i cer scuze prietenei cu care am barfit, iar cu cealta sa numai am de-a face pentru ca m-a luat de proasta tot timpul ..cand nu avea cu cine sa iasa afara ma lua pe mine, tot timpul imi vorbea urat si imi spunea ca niciunui baiat nu-i place de mine si chestii din astea...

Ce sa fac?!

Dau' funda! :*

7 răspunsuri:
| Sadop a răspuns:

Spune-i prietenei cu care ai barfit ca iti pare rau pentru ceea ce ai facut si ca ai facut ceea ce ai facut la nervi.
Incearca s-o convingi ca nu se va mai repeta.
Cat despre cealalta fata, eu zic sa nu mai ai ce discuta cu ea.
Trateaz-o cu indiferenta. Daca intr-adevar iti e prietena, va veni ea la tine, daca nu, nu.
Bafta!

| LiviuCristy a răspuns:

"Prietene" care iti spun ca nu stii sa te imbraci poate ca te sfatuiesc de bine si ar trebui sa asculti si sfatul lor, adica sa te aranjezi ca sa te placa baietii. Daca tu crezi ca au fost rele cu tine nu mai vorbi cu nici una, si as vrea sa vad si eu o poza cu tine, iti dau id de mess sau ceva sa vad si eu si sa iti contrazic prietena happy

| helloSweety explică (pentru LiviuCristy):

Ea a spus ca nu mai umblu cu asta, adica eu, fiindca nu stie sa se imbrace si imi este rusine cu ea. Nu stiu de ce ma mai cheama afara daca ii este rusine cu mine laughing!

| LiviuCristy a răspuns (pentru helloSweety):

Habar nu am, ia da un fb sa te vad pls laughing

| JJ16 a răspuns:

Pai astea nu-s prietene...scuza-ma ca-ti spun, dar sunt profitore.deci,daca as fi in locul tau nu mi-as cere scuze de la niciuna.as lasa lucrulile asa cum sunt. decat prieteni falsi, mai bine singurawinking [ parerea mea]

| ღAndréeღ a răspuns:

Pff esti intr-o situatie cam complicata :S. Incearca sa iei legatura cu pietena cu care ai barfit.happy Spune`i ca iti pare rau! Ca nu ai vrut sa se intample asa! Cat despre "prietena" cealalta las`o in pace pentru ca ea are de pierdut o prietena adevarata, tu nu ai nimic de pierdut. Si pana la urma nu se sfarseste lumea aici. Presupun ca mai ai si alti prieteni care pot sa iti fie cu ADEVARAT prieteni :*!