| FanOfPostMalone a întrebat:

Am facut pregatire pana acum cu o profesoara cu care nu faceam absolut nimic si mi-am dat seama intr-un final ca ar trebui sa ma mut la altcineva. Si am facut asta. Mama a mintit-o pe acea doamna ca sunt foarte racita ca sa nu ma duc. Si acum a sunat-o si nu stim ce sa mintim ca sa nu ma duc. Nu pot spune adevarul deoarece acea profesoara face foarte urat, chiar daca e vina dumneaei ca nu a facut cu mine nimic la pregatire. Va rog urgent, spuneti-mi ce sa ii spunem.

6 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Eu i-aș fi spus că s-au ivit niște probleme financiare, iar părintii nu își mai pot permite (e mai credibil acest motiv).
Dacă îi vei spune că te-ai decis să continui meditatiile cu o altă profesoară, se va simți destul de nasol.
Dar așa, va încerca sa te înțeleagă. În ziua de azi, aproape orice om poate avea si alte datorii...

| zurick a răspuns:

Nu îți permiți să continui.Eu asta am zis, nu doream o discuție inutilă.

| Furnicuta000 a răspuns:

De asta meditatiile nu ar trebui facute cu profesorii de la scoala. Ii poti spune ca ai gasit pe cineva care e prieten de familie si te mediteaza pe gratis si cred ca asta e cea mai buna minciuna/scuza, asa nu o sa se simta jignita, stie ca oricine ar profita de o ocazie ca asta pentru ca meditatiile sunt scumpe.

| Eireann a răspuns:

Pe banii tai, te duci unde vrei, poate face si ca babuinul. Maica-ta trebuia sa ii spun adevarul, ca nu esti multumit de pregatire a facuta cu ea si o sa gasiti pe altcineva.

| Marbea a răspuns:

Daca nu este profesoara ta de la scoala atunci nu este nici o problema, ii spui ca nu mai mergi la ea si poate sa faca cat de urat vrea.
Daca o ai profesoara la scoala atunci nasol, va trebui sa continui la ea si sa mergi si la alta la care sa inveti cate ceva.
Din pacate cam asa este pe la noi, profesorii te tin minte daca ii lasi balta si nu mai cotizezi.