| georgica112 a întrebat:

Buna TPU! Am inceput sa scriu o carte...asa ca va cer cateva sfaturi si pareri! In carte e vorba despre un adolescent care se trezeste din moarte clinica apoi urmeaza desfasurarea povestii de dragoste cu iubita lui dar totul sub influenta prietenilor si familiei care ori ii descurajeaza ori ii sustin.Pe tot parcursul actiunii personajul acest baiat isi va exterioriza gandurile si sentimentele despre toti din jur el avand diferite stari, asfel el vrea sa recurga la o schimbare in viata lui! M-am hotarat sa ii dau titlul "Pretuieste tot" sau "Intre rasarit si apus "dar nu sunt sigur 100% Credeti ca un astfel de subiect ar prinde la public? Adica s-ar vinde cartea? Sper sa o termin pana la sfarsitul vacantei! Va scriu primele randuri din cap. intai:
"Norii negrii, care peste noapte au inundat pamântul cu apa din belsug, se risipesc iar primele raze de soare il incalzesc cu multa grija... dar oare a plouat sau ingerii au varsat siroaie de lacrimi, poate a plans Dumnezeu? Pentru cine? Pentru omenire? Pentru aceasta tara? Sau acest oras? Cine stie cred ca a plans pentru mine! Ceea ce nu inteleg..." Astept raspunsurile voastre, pareri si sfaturi! va astept pe id jorge_yo16 daca vreti sa vorbim

1 răspuns:
| 985436982 a răspuns:

Intre Rasarit Si Apus big grin
Si da, cred ca s-ar vinde