| Angela97 a întrebat:

Buna TPU.

Am intrat la un profil nedorit la liceu si as vrea sa ma transfer la un alt liceu, alta specializare, alt profil din sem2.
Media mea de admitere este mai mare decat media ultimului admis la profilul respectiv.
Cine s-a mai transferat sa-mi spuna si mie ce trebuie sa fac pentru ca vreau transfer neaparat din sem 2.
Multumsc anticipat

1 răspuns:
| ioana996 a răspuns:

Te ajut eu! Eu am facut mutarea aceasta de 2 ori..este foarte simplu prima si prima data te duci in liceul in care vrei sa te muti si vorbesti la secretariat acolo iti va da o cerere care trebuie completata dupa care iti va spune ca trebuie sa astepti sa ti se aprobe cererea.Ti se aproba cererea te duci la secretariat si iti da la mana hartie ca sa te intorci la liceul unde ai invatat tu.te duci la secretariat ii arati foaia si sunt obligati sa-ti dae acceptul de transfer si dosarul ca sa-l muti la noul liceu.Acum mai este o singura problema daca vrei sa te muti pe alt profil de ex (de la mate-info mergi pe filologie) trebuie sa dai diferenta(in ce consta asta? este foarte simplu fiind profile diferite automat tu nu ai facut aceeasi materie la anumite discipline ca ei asa ca va trebuii sa dai niste teste la acele discipline ca sa ateste faptul ca tu ai capapcitatea de a intrat in acel liceu pe acel profil). Daca mai ai alte intrebari te ascult! succes :*