| Bogdan8102 a întrebat:

Buna ziua!

Sunt in clasa a 9-a si as vrea la sfarsitul primului semestru sa ma transfer la un alt liceu, pe aceeasi specializare (stiinte sociale) si profil (umanist). Liceul la care vreau sa ma transfer este in acelasi oras cu liceul la care invat acum, insa are doua clase (28+28 elevi) pe aceasta specializare iar liceul meu una singura (28 elevi). Intrebarea mea este: Am sanse sa ma transfer la acest liceu (la acest profil) daca media mea de admitere este mai mica cu 47 de sutimi decat media ultimului admis la profilul acesta?

P.S: Sper ca m-am facut inteles;

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca ai sanse prea mari, deoarece nu indeplinesti conditia privind media de admitere (sa fie cel putin egala cu a ultimului intrat), dar poti incerca, depunand cererea de transfer, nu ai nimic de pierdut.

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabilitatea de a se putea realiza un transfer in conditiile descrise este foarte mic, sau chiar imposibil.

| victoria2003 a răspuns:

Nu cred ca ai putea, deoarece ai media cu 47 de sutimi mai mica si decat ultimul admis. Nu prea se poate. Am intrebat-o si pe mama mea care este profesoara la liceu si a spus ca nu ai avea cum.