| BellaElla a întrebat:

Am matreata de ceva timp. E uscata si e ca o coaja. Ma tot mananca, si nu stiu ce sa fac. Si cand iau coaja aia mi se face un fel de rana. Am tot incercat cu diferite sampoane de la farmacie si nu-mi dispare. Daca stiti, imi puteti zice cum as putea sa scap de ea?

6 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Nu cred că e vorba de mătreaţă.
S-ar putea să fie vorba de o formă incipientă de psoriazis.Neapărat trebuie să consulţi un medic dermatolog.

| BellaElla explică (pentru corolav):

Si mama mi-a zis ca daca nu-mi va trece (acum folosesc un tratament cu un sampon de la farmacie, nu mai stiu exact cum se numeste) o sa mergem la un medic dermatolog.

| Ofiintă a răspuns:

Buna
Nici eu nu suport matreata de aceea nu folosesc sampoane care contin balsam cum ar fi cam toate sampoanele : Clear, Panten etc.Folosesc un sampon cu PH: neutral se numeste Floren, nu cauzeaza matreata. Numai bine
pa, pa

| BellaElla explică (pentru Ofiintă):

Mdaa, nici eu nu folosesc sampoane de genul ala. Nu ma ajuta deloc. Mersi de ajutor.

| Andreea19Alina a răspuns:

Stiu cum e! nu am avut niciodata dar am vazt la multe persoane si e foarte urat! incerca Clear,impotriva matretii si Head&Shoulders impotriva matretii,eu am avut si sunt foarte bune,chiar te scapa de matreata, cred ca sunt singurele sampoane care chiar sunt eficiente, dar pretul lor este mai mare decat celelalte sampoane! dar merita!

| BRG a răspuns:

Head &shoulders sampon