| IlyncaFio a întrebat:

am nevoie de ajutor. Am primit un mesaj de la o fata pe facebook si de fapt continea virusi. Apoi la toti prieteni mei se trimeteua genul ala de mesaje. Am schimbat windowsu-ul dra nimic, Ce pot face? Dau funda si scuze de categorie.

3 răspunsuri:
| SabinaRsT a răspuns:

Un antivirus bun este solutia rezolvarii problemei tale.

| simina96 a răspuns:

Buna! Si eu am avut aceeasi problema si am putut-o rezolva numa dupa ce mi-am cumparat alt laptop.Era prea plin de troiani(virusi periculosi) si nu se mai putea face nimic chiar daca aveam un antivirus performant. Sfatul meu este sa incerci sa iti cumperi antivirusul Bittdefender Internet Security 2013, este cel mai bun in momentul de fata, plus ca are si o functie speciala pentru retelele sociale, SAFEGO se numeste.Aceasta functie scaneaza toate postarile prietenilor tai + mesajele si daca iti detecteaza un virus automat ti-l sterge.(poate nu este prea tarziu si iti salveaza calculatorul). Daca nu merge varianta asta in cel mai rau caz trebuie sa iti iei si tu un calculator nou.
Grija mare pe viitor cu mesajele! Nu mai accesa orice link daca ti se pare suspect.

| simina96 a răspuns (pentru simina96):

Ps: S-ar putea sa fi nevoita sa iti stregi si contul de facebook, sa iti faci altul nou.