| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.Am nevoie de ajutor.De catva timp imi cam place de un baiat dar nu stiu daca si el ma place.Cum aflu daca simte la fel pentru mine? E cam timid...Nu cred ca ar spune cuiva.Mi-as putea da cumva seama dupa cum se comporta cu mine? ...Chear nu stiu.Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| paulaaaaa a răspuns:

Pai un mod este comportamentul lui fata de tine, adica daca se comporta cu tine mai tandru decat cu celelalte fete, inseamna ca ceva ceva simte. Prin alt mod a-i putea sa incerci sa te dai la el, sa vezi cum iti raspunde, daca accepta sau te respinge. Daca te respinge, inseamna ca nu te place. Daca accepta, inseamna ca te place si tu nu ai decat sa astepti sa faca el primul pas. Tine minte, tu nu trebuie niciodata sa faci primul pas. Bafta :*!

| MihaiElenaP a răspuns:

Da,il poti citi doar din comportament deoarece limbajul corpului spune mult mai multe mai ales privirea...iti recomand sa nu faci tu primul pas daca spui ca este timid deoarece o sa il,, sperii,,... oamenii timizi raspund mai bine la gesturi delicate decat la fapte.