| Sexonfire a întrebat:

Am nevoie de ajutor...de ieri am ceva in coltul gurii, deci nu pe buza...herpes cred. am fost la farmacie si mi s-a recomandat aciclovir. Ideaa e ca maine e revelionul si n-as vrea sa apar cu el. e incomod, se vede urat E FOARTE MARE, si as vrea sa mi recomandati ceva, un remediu rapid macar sa nu mai fie atat de vizibil. Nu folosesc fond de ten, poate ca as apela la el, dar mi-e frica sa nu se mareasca, sa recidiveze. Va rog ajutati-ma!

3 răspunsuri:
| arysa a răspuns:

Eu m-am dat cu aciclovir si cam in 2 zile mi-a trecut. mai bine cumpara-ti si stai toata ziua cu crema din asta pe buze si iti garantez ca seara nu va mai fi asa vizibil.

| Esperança a răspuns:

Cred ca una dintre solutii ar fi sa iti gasesti un plasture pentru herpes. http://www.farmaciastejara.ro/plasturi-pentru-herpes-compeed-p-772.html

| 93Anna93 a răspuns:

E herpes. Am auzit un remediu( traditional) cu o lingura de metal...ii incalzesti coada pe ochiul de la aragaz si cand s-a infierbantat bine, pui coada pe herpes. Doare, dar il arde.Nu am incercat niciodata, nu stiu daca functioneaza. Am o prietena care facea asta mereu si ea zice ca functiona. Dupa ce faci treaba asta, poti pune aciclovir peste.