| DanielaXD a întrebat:

Am nevoie de ajutor.
Prietena mea este batjocorita de toata lumea. nu poate fi rea. m-a rugat sa ii dau sfaturi fiindca eu sunt mai rea si cam batausa dar nu stiu ce sa ii spun in afara sa nu ii bage in seama si sa ii ignore...
deci ce as putea sa ii spun?
Funda pentru cele mai bune idei... Chiar va rog. chiar vreau sa o ajutpuppy dog eyes

2 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Trebuie să găsească în ea curajul de a se opune, de a lua o atitudine defensivă. Iar asta nu o poate face dacă ea nu îşi descoperă latura, să-i spunem, agresivă. Nu spun că ar trebui să înceapă să se bată, ci pur şi simplu să îşi apere teritoriul, să îşi apere drepturile în clasă/comunitate.

| dya333 a răspuns:

PaI sa incerce sa numai pun atat de suflet si sa prinda mai multa incredere spune-i sa invete sa se admire singura si sa se accepte asa cum ea.Sunt de acord cu ce iai spus tu daca poate nici sai priveasca in ochi si sa-si vada de treaba ei...Cam atathappyMult succes prietenei tale:*