| Dumitritsa a întrebat:

am nevoie de ajutorul vostru! deci eu inainte m-am intilnit cu un baiat pe care eu il iubesc si il voi iubi mereu pentru ca imi place ft mult, dar din pacate ne-am despartit, el a inceput sa se intilneaska cu fata, si eu cind am auzit am vrut sa ma omor, si el s-a despartit de fata ceea si mi-a cerut sa fim din nou impreuna, si eu am acceptat pentru ca il iubesc! si ma gandesc ca el acum se intilneste iarasi cu mine numai ca eu sa nu ma omor! si am nevoie de sfatul vostru! ce sa fac? sa ma despart sua nu de el? va spun ca pot sa traiesc si fara el chiar daca il iubesc, si eu nu vreau ca el sa fie cu mine doar ca eu sa nu fac lucrul acela! va rog ajutati-ma, cum sa-i spun asta? ce sa fac? sa ma despart sau nu de el? ajutorrrrr! va dau funda vot tot ce vreti numa ajutor!

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tu ce vrei sa mori sau sa fii cu el? Mai mentalizeazate putin inainte sa faci ceva. Lasa moartea ca nu mai e mult si ne ducem cu totii pe apa sambetei la ce criza avem in lumea asta.

| Micuţa a răspuns:

Buna Emanueala! Draga, eu cred ca ar trebui sa te desparti de el cat de curand.Stiu cum e sa iubesti din toata inima si din toate puterile dar incearca sa rezisti.O sa iti ajunga maxim 3 luni si il uiti.Trebuie sa te desparti de el si sa ii spui asa "Paii eu as vrea sa ne despartim, pentru ca nu cred ca ne potrivim. Data trecuta la faza aia ca vreau sa ma omor ti-am spus doar, pentru ca aveam nevoie de tine si nu vroiam sa te pierd dar nu vreau sa fi cu mine din mila!"...Eu in locul tau asa as face si i-as arata ca nu-mi pasa chiar daca ma doare de nu mai suport.Ar trebui sa iesi si cu alti baieti, pentru ca asta o sa il doara si o sa te faca sa il uiti.Mult succes draga! Fundita?kiss

| puffika a răspuns:

Mai da spune-i sa fie sincer cu tine zii ca tu nu te omori si chestii din astea intreaba-l daca te iubeste si vezi si tu.Dar discuta cu el.

| Madalinaoanna a răspuns:

Nu trebuie sa te omori ca timpul o sa treaca...si vai mai uita de el. daca vrei sa ramna cu tine sa te iubeasca. intrebal daca sta cu tine doar ca sa nu faci un lucru tampit.si mai intrebal daca te iub...daca spune ca te iub e ok. daca spune ca nu te iub sta doar sa nu faci ceva tampit. spune-i ca nu te vai omor si ca daca nu te iub nu il opresti sasi continue viata si sa fie fortat sa ste cu tine.si sai mai spui ca u chiar ti la el, l-ai iub, si vai mai tine! sper ca ti-am fost de ajutor.bafta.a da si fundita?

| selfie a răspuns:

Daca il iubesti nu are rost sa te desparti de el. Poate nu se intalneste cu tine numai ca vrei sa te omori big grin. Intreaba-l daca sta cu tine din mila si daca zice ca nu ramai cu el. Daca zice ca da te desparti de el.

| Isabela96 a răspuns:

Eu consider ca ar trebui sa fi sincera cu el.
Dar nu cred ca el chiar a crezut ca te omori.Gandestete ca poate a crezut ca o place pe fata aceea sau ca a vrut sa vada cat il iubesti tu pe el ca sa stie cu cine are deaface.
NU iti face griji de cele mai multe ori un baiat decat sa faca sacrifici de genul asta mai bine zice OMOARATE SI LASAMA SA IMI TRAIESC VIATA dar exista si excepti si eu nu am de unde sa stiu ca el e unul dintre ele.
Iti urez succes si cum spune mama mea Asculta-ti inima ea stie cel mai bine ce ai de facut si nu te minte niciodata.

| Jenny260198 a răspuns:

Buna.Nu te mai stresa in primul randhappy.Tu esti frumoasa si sigur vei mai intalni multi baieti in aceatsa lume si asa vei face la toti ca ii iubesti.Nu trebuie sa tii prea mult la vreun baiat fiindca apoi numai poti da la urmatorul nimic.Asa mi-a spus si mie cineva intelept.In fine...Da eu zic sa te desparti fiindca el sta cu tine numai din obligatie cu tine si asta nu este iubire adevarat eu asa as face.Ok este cel mai bun lucru.o zi buna. Funda?

| eu_5214 a răspuns:

Buna Ema :* eu ti-as zice sa te desparti de el pentru ca el sta cu tine doar de fricasad si decat sa te insele mai bine ramaneti amici si gata :* si o sa mai iubesti stai linistita pentru ca sunt o gramada de baieti in lume :* Ma bucur ca am putut sa te ajut chiar daca stiu ca nu imi vei da fundacrying dar da-mi plzzz tzuk ai mare grija de tine :*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*

| AlExutzUuu a răspuns:

El probabil ca si-a dat seama cat de mult tii la el, si de aceea s-a impacat cu tine. Deci nu te desparti de el happy! Incearca sa te comporti normal. :*

| Cristian_7819 a răspuns:

Eu zic sa ii spui sa isi verifice singurul neuron care oscileaza prin creier, acelasi sfat si pentru tine, mersi