| TrixLove a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru. Din cate imi zic si prietenii mei sunt cam in depresie... Adica, am o stare generala foarte proasta si nu stiu ce sa fac. Nu vreau sa merg la psiholog sau chestii de genu, nu cred ca asta m-ar ajuta. E vorba de mine, dar nu stiu ce sa fac. De la inceputul verii sunt asa. Imi vine sa plang din orice si plang zilnic si ma atasez repede de persoane si sufar din tampenii si nu pot face nimic. Nu stiu cum sa ies din depresia asta sau cum se numeste. Va rog sa ma ajutati. As lua calmante sau pastile sau orice... vreau doar sa-mi revin. Nu e normal la 15 ani sa plangi zilnic, nu?

2 răspunsuri:
| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, TrixLove,

Iti intelegem situatia si vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| IncorrectUsername a răspuns:

Pai normal ca nu e normal (ca sa zic asalaughing) sa plangi zilnic dar incearca sa iti faci mai multi prieteni cu care sa socializezi mai mult, sa te distrezi, iesi la un suc, relaxeaza-te, asculta muzica mai vesela, si incearca sa fii tu psihologul tau(ca sa zic asa)adica pune-ti intrebari de genul:de la ce am starea asta? etc.Relaxeaza-te dar eu zic ca cel mai bine e sa iei un calmant sau sa mergi la un psiholog daca continui asa...Succes!