| anonim_4396 a întrebat:

Azi am terminat clasa a VIIIa. M-am emotionat si sunt si trista si nu stiu ce am de plang incontinuu.Nu ma pot opri, chiar si acum lacrimez.Ma gandesc ca ma despart de colegii si prietenii mei.Nu o sa mai fie niciodata la fel, chiar daca ne vom intalni...Adica S-A TERMINAT! Pe bune...si numai cand ma gandesc ma buseste plansul.Nici nu stiu cum sa ma opresc.Parca sunt intr-o depresie si nu mai vreau sa plang doar pentru ca am terminat gimnaziul.Stiu ca tot o sa fiu trista, dar macar sa nu mai plang ca o proasta ca ma doare capul. Ajutati-ma, va rog!

6 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Pai si cum vrei sa te ajut?
Pur si simplu, este greu la inceput dar o sa te obisnuiesti cu timpul.La liceu, o sa fie mult mai bine, parerea mea :x.O sa iei totul de la zero.

P.S:Nu asculta melodii triste.
Uite:
http://www.youtube.com/watch?v=-fORuwYBL8c&feature=related

| denylov3 a răspuns:

Te gandesti ca peste cateva luni vei avea colegi si prieteni noi vei descopii ceva cu totul nou! asa ca nu mai fi trista... ganndestete la viitor
... Bafta kiss!

| Silviu17 a răspuns:

Trebuie sa te gandesti ca viata merge mai departe iar cu colegii tai poti sa te intalnesti in fiecare weekend sau luna si eu termin acum clasa a8-a insa ma gandesc ca voi cunoaste persoane noi asa cum i-am cunoscut pe colegii mei acum 8 ani...

| Kathleya a răspuns:

O sa-ti treaca in timp. Gandeste-te ca nu te desparti complet de ei, pastrati legatura. La liceu o sa fie super, ai sa vezi!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stii.viata nu se termina aici. si eu acum termin a 8 a si am plans si eu dar am realizat ca viata merge inainte si o sa ne revedem chiar daca nu o sa mai fie la fel. O sa intalnesc alt colectiv si o sa imi fac rieteni noi dar stiu ca gimnaziul nu o sa il uit niciodata. Nu o sa uit niciodataa colegii din generala. Succes in continuare si nu mai plange!:*

| Alexandru_2594 a răspuns:

Buna,eu sunt Alex si am terminat clasa aVIII-a.Stiu ca e greu sa te desparti de dragi tai colegi,chiar si de profesori,dar asata e n-avem incotro', trebuie sa ne traim viata asa cum e ea:cu bune cu rele..., trebuie sa ne gasim un drum in viata.BAFTA IN CONTINUARE.Si nu mai plange.