| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de cateva sfaturi. De cateva luni observ un baiat holbandu-se la mine. Oriunde, pe hol, pe-afara. E mereu in locurile in care eu ma aflu. Se holbeaza la mine, dar nu spune nimic, nu zambeste, pur si simplu se uita fara a avea vreo expresie a fetei. Ma vede ca il observ, dar nu-i pasa, tot se uita.
Ma priveste direct in ochi, ca atunci cand porti o conversatie cu cineva si esti atent la ceea ce spune, dar el nu spune nimic laughing, ma deranjeaza holbatul obsesiv.
Acum cateva zile treceam pe hol, el era insotit de un prieten de-al lui, prietenul lui ii explica niste lucruri, dar el nu-l baga in seama, a ales sa se uite la mine pana in faza in care a ajuns sa isi intoarca capul ca sa ma poata urmari cu privirea cand trec (in timp ce mergea pe hol/ mergeam in sensuri diferite).
Astazi eu eram la etaj cu treaba, am luat o pauza pentru a lua ceva aer, asa ca m-am dus la fereastra, dar fereastra se intersecta perfect cu clasa din care el face parte, si am observat ca el sta in banca de la geam. De ce sa mint, l-am vazut si mi-a captat putin atentia (eram curioasa sa vad daca intr-adevar el este). M-am uitat, s-a uitat inapoi, si s-a intins peste banca (probabil ca sa vada daca sunt eu), dar am plecat de la geam deoarece am considerat ciudat gestul facut de el.
Nu stiu ce sa fac. Ne intersectam peste tot, de prea multe ori. De cunoscut ne counoastem de mai mult timp, am fost la un concurs impreuna. Nu am vorbit prea mult, dar cand vorbeam parea emotionat, eu am crezut ca asa e el si nu am luat in considerare. M-am inselat, deoarece e mult mai relaxat in preajma altor persoane.
Am nevoie ne cateva sfaturi, chiar nu suport cum se holbeaza. Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Lasa-i placerea sa te priveasca, el acum creste si descopera cat de frumoasa este lumea inconjuratoare.

| Mihai_Cretu_1995 a răspuns:

Uite chiar daca il placi sau nu du-te la el si explica-i ca te simti ciudat cand se holbeaza la tine, sigur este indragostit de tine, ce varsta ai? Daca ii zici cu frumosul va intelege, asa poti sa il ajuti sa treaca si el peste timiditate si viitoarele voastre conversatii vor fii mult mai naturale.