| Alexutza27 a întrebat:

Am nevoie de idei! Prietena mea cea mai buna vrea sa mearga in Bucuresti (noi suntem din Iasi) pentru ca e intr-o "relatie la distanta" cu un baiat de acolo. Ne trebuie cate 150 de lei pentru bilet de tren. Cum putem face rost? In afara de imprumut sau plimbat caini laughing Nu ne putem lua un job pentru ca a inceput scoala...

Răspuns Câştigător
| NH4OH a răspuns:

Buna.
Si eu sunt intr-o relatie la distanta si va veni el la mine peste cateva luni tot cu trenul.
Pai, daca aveti pana in 18 ani aveti alocatia, banii de buzunar pentru la scoala. Le cere-ti parintilor intr-o zi 50 de lei sa va duceti in oras sa va luati haine ( minciuna) si daca va intreaba unde sunt, le spuneti ca ati fost la un suc. Va imprumutati la prieteni, rude.
Succes, si ma bucur mult pentru prietena ta ca-si va vedea iubirea.

Fundita? c:

9 răspunsuri:
| DeathOfDreams a răspuns:

Propuneți să vină el laughing
Nu știu dacă poți face rost de bani. vindeți ceva laughing

| Alexutza27 explică (pentru DeathOfDreams):

laughing vom incerca, mersi!

Răspuns utilizator avertizat
| GYGYLATINO a răspuns:

eu zic daca vreti sa veniti in Bucuresti si voi sunteti minore rugati o prietena de a ta care are 18 ani sau mai mare sa aveti un adult cu voi ca parinti oricum vor afla sau ii spuneti ca ati castigat o excursie in tabara 2 zile in Bucuresti ))))))

| GYGYLATINO a răspuns:

Si bani sa faceti exista ziceti la parinti sau ca va trebuie pentru cazare la hotel sau pentru tren dar daca sunteti minore platiti pe jumate cu carnetu de elev in Bucuresti