| Siracuzia a întrebat:

Am nevoie de niste joculete distractive, cum ar fi cel de jos:
1. Mai intai, ia o foaie de hartie (A4).
2. Deseneasa o floare, cu 10 petale.
3. Scrie numele mai multor baieti/fete in petalele florii.
4. Numara literele prenumelui si numelui tau.
5. Imparte acest numar la doi. Daca obtii un numar cu zecimale, rotunjeste'l (de exemplu, rotunjeste la 6 daca obtii 5, 5)
6. Pornind de la petala din varf, numara petalele florii pana cand ajungi la numarul tau, aoi coloreaza acea petala.
7. Continui sa numari petalele, sarind peste cele care sunt deja colorate. De fiecare data cand ajungi la numarul tau, coloreaza petala.
Cand ramane o singura petala necolorata, acela/aceeia este baiatul/fata tau/ta-ma rog, poate fi!

CELE MAI MULTE, MAI FRUMOASE SI MAI DISTRACTIVE PRIMESC FUNDA! SA FIE PENTRU COPII!

Răspuns Câştigător
| Bianca_1392 a răspuns:

1.Se ia o foaie A4
2.Se desparte foaia in 6 parti
3.pui pe un prieten-prietena sa iti scrie ce e mai jos
4.In capatul de sus al coloanelor se scrie:in prima coloana-5 fete(daca esti fata scrii numele tau si apoi 4 nume de alte fete care le cunosti, de asemenea daca esti baiaat), in a doua-5 baieti, in a treia-5 actiuni gen sarut imbartisare, in a patra-5 spatii adica dormitor baie masina etc.in a cincea- 5orase, 5 tari(dar sa fie 5 nu zece adica pot fi si tari si orase amestecate in nr de 5), a sasea-5 date, de ex 13 februarie 2015...
4.tu trebuie sa ii zici acelui prieten numerele de la 1-5 inclusiv 1 si 5(sa nu fie in ordine si la toate coloanele sa fie puse altfel)
iar el trebuie sa le puna in fata numelor de fete, baieti si ce coloane mai sunt
6.va face corespondenta(sa zicem de ex:esmeralda cu alexandru se vor saruta in masina la paris pe 20 ianuarie 2011)big grinbig grinbig grin