| MihaelaAncuta a întrebat:

am nevoie de putin ajutor. Fac sport de performanta de 3 saptamani, chestia ce mi se intampla e de 2 luni si ceva. Chestia este ca mi se umfla niste "galme" mici aproape de gambe. Nu sunt rosii, nu sunt mari, si nu se umfla mult. Sunt de marimea unei bube, un pic mai mare si nu ma dor deloc. Prietenii mei, dintre sportivi mi-au spus ca este din cauza schimbarii terenului [iarba, ciment, pista etc] Am fost la medic, iar medicul mi-a spus ca sa fac o pauza, si mi-a dat un tratament. [am fost cu mama, iar mama tot ce a retinut este ca numai am voie sa fac sport si ca este din cauza efortului mare, ea l-a convins pe tata si acum... In tot ce am investit, si tot ce mi-a placut, pot sa-mi i-au "adio" zic eu ] Dupa 2 saptamani o sa revin in cabinetul dermatologului sa vada cum sunt. Ma doare sufletul de fiecare data cand imi aduc aminte de prin cate am trecut. Mama tocmai ii spunea tatalui " Acum ce sa fac..sa merg prin doctori cu ea. sa-l lase in-colo de sport! " Poate e ridicol, dar iubesc sportul, si ma alcatuieste. Daca nu fac performanta..numai vreau sa fac. E greu, dar am rezistat si nu m-am plans. Atat timp cat nu ma dor, zic, ca nu e mare paguba daca ma trateaza, imi revin, si ma apuc iar de treaba. E vorba si de medic, daca e bun n-or sa-mi mai apara. Voi ce idee/sfaturi aveti? Va rog ajutati-ma, repede! multumesc.

2 răspunsuri:
| AleeePunct a răspuns:

Cel mai probabil e de la efort..ar trebuii sa iei o pauza de la sport...cand va fi mai bine ai putea incerca din nou, dar sa nu fortezi prea mult

| MihaelaAncuta explică (pentru AleeePunct):

Sunt in timpul unei pauze de 2 saptamani, si mai urmeaza o luna...Nu cred ca este de la efort, pentru ca le am de mult, cei de aici(medicii) mi-au zis ca mi-au aparut de la o raceala. Sper doar sa continui, singura mea conditie.