| GeorgianaZZgood a întrebat:

Am nevoie de un sfat.M-am imprietenit cu un baiat..si mi-a placut foarte mult de el la inceput. vorbeam numai cu te iubesc, mi-e dor de tine.etc.cu toate astea, nu am fost impreuna...doar ca acum nu mi se mai pare atractiv deloc..adica e foarte dulce si se poarta foarte frumos cu mine..doarca pur si simplu nu e genul meu.straight face. chiar imi place de altcineva.si el continua cu te iubesc.si ii raspund si eu la fel.pentru ca nu prea am ce sa fac..adica nu stiu ce altceva sa ii zic.nu pot sa ii zic eu nu te iubesc asa dintr-o data.straight face. Ar fii foarte ciudat si s-ar supara foarte rau pe mine.straight faceeu as vrea sa ramanem prieteni..Va rog ajutati-ma cum sa fac sa ii spun ceea ce simt eu cu adevarat, fara sa il ranesc?:-s

1 răspuns:
| Aleqa a răspuns:

Pai, uite... Poate la inceput l-ai vazut ca pe un frate, sau oricum, o ruda apropiata... Spune-i ca inainte ii spuneai te iubesc pentru ca o simteai, dar nu ca pe un iubit, ci ca pe un frate. Tu acum placi pe altcineva si ai vrea sa continuati sa vorbiti pentru ca tii la el si nu ai vrea sa-l pierzi.
O sa fie bine daca continui sa vorbesti cu el si sa-i spui ca il iubesti ca pe un amic sau ca pe un frate, ca va intelege el pana la urma ca nu e genul tau de iubit.