| ficus a întrebat:

Am nevoie de un sfat si cred ca voi ma puteti ajuta Imi place de un coleg...cred ca si lui ii place de mine : se uita mai mereu la mine, imi zambeste. El este timid ...si eu Voi ce credeti? (mai mult)

Răspuns Câştigător
| Psihiatra a răspuns:

Fa u primul pas!
alta solutie nu ai... I`ati inima in dinti si vorbeste in particular cu el, dar sa nu-l rogi sa ramana dupa ore sau ceva, pentru ca o sa inteleaga ca ai ceva cu el. Vorbeste intr-o pauza, si spune`i, nu direct ca`l placi.Intraba`l daca are vreo prietena(iar, nu direct); dar mai tine`l de vorba inainte, si pana la urma sa ajungi la subiectul " VOI".
Mult noroc

1 răspuns:
| Iubiticatahh a răspuns:

Pai... daca si tu si el sunteti timizi, atunci e posibil sa nu se intample nimic pentru ca niciunul nu are curaj sa faca prima miscare. In cazul asta, cred ca ar trebui sa il "implici" oarecum in activitatile tale. Adica cand iesi pe afara cheama-l si pe el sau la scoala prin pauze mergi sa vb cu el, Atunci cand se uita la tine zambeste'i dulce, arunca'i si tu priviri dragalase, stai prin preajma lui si astfel e imposibil sa nu isi dea seama ca il placi! iar daca o face, asta ii va da oarecum curaj, si poate!