| COLORATTA a întrebat:

am nevoie de voi! parul meu este scurt.( putin mai jos de umeri) dar este foarte bombat... si firele se despica foarte repede. stiti vreun sampon care regenereaza parul in totalitate? mentionez ca ma tund foarte des si totusi am fire despicate sad va rog ajutati-ma! urgent! funda!

Răspuns Câştigător
| Infraverde a răspuns:

Produse pentru regenerarea părului se găsesc peste tot. Caută-le în special pe cele care conţin cheratină - o proteină găsită în ţesuturile superioare are pielii, unghii, fire de păr, şi dinţi. De asemenea, ar fi bine să te axezi pe produse naturale, deoarece în cazul părului casant chimicalele mai rău fac.
Pentru hrănirea părului poţi încerca şi măşti speciale, care se găsesc în toate magazinele, sau pe care le poţi face acasă, după reţete de pe internet/cărţi de specialitate. Pentru problema ta, poţi încerca o mască făcută din gălbenuş de ou, oţet de mere şi ulei de măsline. Eu, sincer, nu mi-aş da cu aşa ceva prin cap. worried
Nu uita, totuşi, că părul tău reflectă starea ta de sănătate. De aceea, primul lucru pe care trebuie să-l faci pentru a asigura o condiţie bună părului tău e să duci un stil de viaţă sănătos, iar asta presupune, în primul rând, o alimentaţie echilibrată.

1 răspuns:
| StyleAndTheCity a răspuns:

Pentru un par despicat iti recomandam sa folosesti pe langa samponul adecvat tipului tau de par, masca de par fabricata mai mult din ingrediente naturale.

Mai multe sfaturi despre cum poti obtine un par sanatos si atragator, gasesti si pe www.styleandthecity.ro/sfaturi-de-frumusete.