| MedeeaXx a întrebat:

Am nevoie doar de niște sfaturi in legătura cu un băiat.
Este vorba despre un băiat de care îmi place. Precizez ca nu e genul care își bate joc de fete sau prost crescut. Este foarte drăguț, dulce și bun cu toată lumea.
Noi doi suntem in aceeași școala. Pana acum ceva timp nu aveam numărul lui de telefon pentru ca nu ne cunoscusem deloc in persoana, dar prietena mea cea mai buna îl știa de mai mult timp și mi l-a dat ea.
Pana la urma i-am dat mesaj și de atunci am tot început sa vorbim pe mesaje. La un moment dat mi-am făcut curaj și l-am salutat pe hol, iar el mi-a zâmbit și mi-a răspuns la salut.
Acum, eu sunt genul de fata mai timida (foarte timida) și nu prea știu ce sa fac in continuare.
Întrebarea este cum pot sa ma bag in seama cu el ca sa ne putem cunoaște mai bine.

Mulțumesc anticipat :*

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ma indoiesc ca esti timida, atata vreme cat tot timpul tu ai luat initiativa si i-ai trimsi mesaj, tu l-ai salutat prima samd.
Pana acum ai facut totul inainte, acum este cazuls a incetinesti sis a astepti ep baiat sa faca urmatoarea mutare, adica sa te invite el undeva, daca te place.
Nu mai intinde coarda de acum inainte, ca risti sa fii respinsa!

2 răspunsuri:
| AliTheo18 a răspuns:

Pai daca tu i-ai dat mesaj, incearca sa ii dai in continuare, vorbiti normal, dar vezi daca si el iti da tie, nu numai tu. Si vezi daca e interesat de tine, de discutia voastrac daca si el iti pune intrebari. Cam asta e. Trebuie sa vezi ca si el te baga in seama, pana la urma daca tr place trebuie si o sa-ti arate.

| Chetys a răspuns:

Pai mai dai buna prin școala din când in când sau mesaj...sau like pe Facebook sau chesti minore de genu, e posibil ca dacă tu sa-i dai prea multă atenți el sa-și piardă interesul, l-ai băgat in seama ar trebui sa te bage și el...nu poți face prea multe, poate doar sa-l intrebi dacă vrea sa iasă cu tine sa va plimbați puțin