| SSatana a întrebat:

Am si eu o nelamurire si as aprecia enorm daca ati citi pana la final si mi-ati lasa un sfat. De sambata am inceput sa vorbesc cu un baiat pe facebook. Il stiam din vedere de prin liceu, ambii fiind a 9-a. Sambata seara am avut o conversatie de 2 ore, timp in care am descoperit ca avem destul de multe lucruri in comun: genul de muzica si implicit trupele favorite, culoarea preferata, categoria de carti/filme citite/vizionate etc. El este mai timid in colectiv, insa atunci cand vorbim in scris este degajat si confortabil, cel putin asa pare... Ieri am fost la el in clasa pentru a face un anunt, iar el m-a salutat si zambit. Aseara am vorbit din nou timp de 4 ore jumate', descoperind ca mai avem unele lucruri in comun. Mi-a spus ca ar vrea sa iesim de ziua mea, insa nu stie daca va fi in localitate, ziua mea fiind in apropierea Craciunului. Prietenii (dintre care unii sunt colegi de-ai lui) imi spun ca ma place. De obicei sunt mai rezervata in relatia cu baietii, insa acum simt ca ne cunoastem de ani buni, nu de doar cateva zile. Credeti ca ma place? Ce ar trebui sa fac in continuare, avand in vedere ca vorbim doar pe facebook momentan si rareori la liceu? Multumesc anticipat!

9 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Se pare ca te place. Asteapta ca el sa ia initiativa.

| Emilian65 a răspuns:

Sigur ca te place.

| grab a răspuns:

Mergi pe incredere, iesi cu el si vezi ce va fi. daca iti place si la apropiere asa nu ai ce pierde. be happy!

| Happyjump a răspuns:

Ar trebui să vorbiți cât mai mult față-n față, ar trebui să deveniți prieteni, dacă amândoi vă placeți și tipu'-i de treabă, treceti la următorul nivel.

| SSatana explică (pentru Happyjump):

Mi-eteama, insa, ca nu cumva sa intru din nou in friend zone. De fiecare data am fost acolo...

| SSatana explică (pentru SSatana):

*Mi-e teama

| Happyjump a răspuns (pentru SSatana):

Nu sa Intrați in friend zone, doar sa deveniti apropiați si s-o luați incetisor.

| DjSheepyOfficial a răspuns:

Discutati cat mai mult fata in fata. Nu pe fbwinking

| Girltpu a răspuns:

Te place sigur! Intalniti-va dupa scoala sau inainte, in timpul liber sa vorbiti mai mult in fata. Si poti sa ii propui si tu asta, nu sa astepti de la el.