| dumitruanca17 a întrebat:

Buna TPU`!
Am nevoie macar de o idee la o problema la fizica...
Pe un boiler electric sunt marcate indicatiile:220 V; 550 W.
cerinte:
a) Interpretarea indicatiilor
b) Calcularea rezistentei electrice a boilerului
c) Stiind ca in 9 min de functionare a boilerului se poate aduce la fierbere 1/2 l de apa cu temperatura initiala de 10 grade celsius.
Funda +vot.implor am nevoie urgent si rapidpuppy dog eyes`!~

2 răspunsuri:
| MiK3L a răspuns:

Citeste si tu regulile TPU. si ai gesit si categoria. ->>>>>>>>>>>>>>>>>>>>OUT

| dumitruanca17 explică:

Draga MiK3L.stiu regulile tpu.si nu le-as incalca da crede`ma ca nu sunt prima si nici ultima care pune o intrebare despre scoala si.cat despre categorie vrei sa ma scutestihappy?
Multumesc`!phbbbbt