| Maria_Maria_1995 a întrebat:

Am nevoie puțin de ajutorul vostru! În cadrul Universității Politehnica din Timișoara există facultatea de Științe ale Comunicării, având 3 profile. Se poate să-mi depun dosarul de înscriere la 2 profile de la aceeași facultate? Nu se dă probă scrisă, e doar concurs de dosare. Ar avea ceva dacă mi-aș depune dosarul la 2 din cele 3 profile de la aceeași facultate? Mulțumesc!

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, se poate :)

"Art. 11. Un candidat, se poate inscrie, in acelasi timp, in concurs, la oricate sectiuni, Un
concurs este organizat la nivelul unei singure sectiuni, ca atare inscrierea candidatului la mai
multe sectiuni semnifica partieiparea sa la mai multe eoneursuri.
In eadrul unei sectiuni, un candidat poate concura la orieare ~i oricate dintre domeniile pe
care ea le subsumeaza, pe loeuri finantate de la buget sau pe loeuri eu taxa, specificandu-si
optiunile in fisa de inscriere in ordinea descrescatoare a preferintelor,... " - SURSA = Metodologia de admitere ( pag. 5 ) de la linkul oficial :
http://sc.upt.ro/......281%29.pdf

Toate cele bune!