| 1Chris1 a întrebat:

Am nevoie sa fac pentru un test o compunere in engleza despre ce as alege intre un telefon si un calculator, de text argumentativ. Ma puteti ajuta va rog sa-mi fac o idee?

Răspuns Câştigător
| frostxtq a răspuns:

Buna,
In primul rand trebuie sa alegi unul dintre cele doua, care il preferi: telefonul sau calculatorul. Textul argumentativ se refera la folosirea argumentelor explicative, de ce ai ales respectivul lucru? Poti sa folosesti idei pro si contra, argumente care te-au convins ca unul este mai util/mai bun decat celalalt.
Ai grija sa ai o introducere prin care explici ce ai ales, un cuprins in care sa integrezi argumentele si o incheiere in care sa formulezi frumos concluzia alegerii facute.