| ANONIIIIMAA222 a întrebat:

Am de facut un text argumentativ despre conflictul dintre generatii si nu am nici o idee sigh. Ma puteti ajuta cu un link sau cu o compunere? puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| BlueButterfly24 a răspuns:

Idei iti pot da eu, iar compunerea o faci singurica!
1.O persoana in varsta de ex are concepte si idei diferite de una tanara pentru ca cea dintai a trecut prin mai multe in viata si a dobandit o anumita experienta!
2. diferenta dintre o generatie si o alta, poate fi sesizata in cadrul comunicarii, modului in care persoana percepe viata si educatiei!
Este putin, stiu, dar pe baza acestor idei poti sa dezvolti altele! Gandeste-te de ex la tine si bunica sau mama ta! Ce diferente de gandire si alte lucruri exista intre voi! Sper ca te-am ajutat!