| flrlra a întrebat:

Am nisip la rinichi iar dr mi-a spus sa beau 2 l de ceai pe zi. Problema este ca mie nu îmi place ceaiul, daca beau nestea e ok?

Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

Nu, nu, nu! Ceaiurile de genul(lipton, nestea) sunt pline de zahar si nu rezolvi nimic. Bea ceai facut in casa. Ceaiul din codite de cirese e bun pentru problema ta si poti pune in el niste miere(dar nu cand e fierbinte), niste feliute de lamaie, ca sa ii mai dai gust si sa il pui intr-un recipient cum e sticla "my bottle"(http://d1nr5wevwcuzuv.cloudfront.net/......ginal.jpg) ca sa te atraga vizual, sa iti vina sa-l bei.

3 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Evident ca nu. Cand esti racit, tot Nestea bei?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu e ok, logic ca nu e! Citește eticheta sucului ca ăla nu e ceai, e suc. Ai nevoie de ceai din plante și nici din ala nu bei asa ca Gheorghe, sunt anumite ceaiuri care ajuta la eliminarea nisipului.

| Vulturalb a răspuns:

In loc de ceai, poti bea apa! Va avea aceleasi rezultate ca ceaiul!