| AnonimuXYZ a întrebat:

Am o colega noua in clasa. s-a mutat anul asta din bucuresti. stie mate, fizica, chimie dar in rest e 0, mai ales la sport, sa nu mai zic cat e de urata big grin. oricum toti baietii din cls isi bat joc de ea (pe ascuns, ca altfel ii spune lu diriga si ea face urat de tot la chestii din astea). faza e ca noi, fetele, la inceput am incercat sa trecem peste felul in care arata si sa ne imprietenim cu ea. am intrat in vorba cu ea dar de abia scoteam 2 vorbe din gura ei. dupa asta a prins cam mult tupeu. sta in banca cu o fata de care rade non-stop ( fata noua se crede desteapta rau) si a inceput sa se uite de sus cam la toti. in fine doar eu si inca o fata( in afr de cativa baieti) am "scapat" de chestia asta. ideea e ca ea, mai nou incepe sa aiba mult tupeu si cu mine. eu sunt cu ea la karate (eu practitc de 5 ani, ea de cand s-a mutat adica de 1 an) si pur si simplu ma streseaza felul in care se comporta si tupeul pe care il are. spuneti-mi si mie ce sa ii zic ca sa o fac sa stea la locul ei, ca s-ar putea sa o accidentez "din greseala" la karate acum serios, ma enervez ff repede si s-ar putea sa iasa f rau pentru mine, nu pentru ca i-as face ceva gen i-as sparge capu, i-as rupe mana sau alte chestii dar s-ar putea sa-i zic vreo cateva sa ma tina minte toata viata eilaughing incerc sa ma abtin, pentru ca la noi la scoala totu e mult prea strict si la un singur cuvant urat pe care il spui cuiva risti sa o patesti rau de tot. intre colegii care suntem in clasa de 7 ani, au existat certuri si desigur si vorbe urate, dar nu ne-am fi parat intre noi, dar ea cu siguranta o va face... deci daca puteti sa ma ajutati mersi frumos

Răspuns Câştigător
| 00Respect00 a răspuns:

Pai vb cu colegii tai si stabiliti sa o ignorati pe cat de mult puteti, iar dupa un timp o sa simta singura si nu o sa mai fie chiar asa de tupeista, iar dupa ce isi revine ii impuneti niste reguli ale clasei, cum ar fi unicitatea sau ceva de genu, iar daca refuza o ignorati in continuarebig grin. sper ca ti-am fost de folos

6 răspunsuri:
| cristinna23 a răspuns:

Lasati-o in pace,daca e increzuta treaba ei, ingnorati-o COMPLET, sa vorbeasca singura

| T13 a răspuns:

1.Orice om care este interogat va trebui sa ii scoti vorbele cu clestele hidraulic din gura.Deci nu o interoga intreaba-o si tu de ce ii place sa faca si orice e comun cu ce va place voua(ca clasa)sau tie, sa faceti.(stiu ca interogarea si ce am zis eu par aceleasi, dar daca o faci cum trebuie interogatoriul nu mai e interogatoriul).
2. Uite solutia finala in caz ca nu reusesti sa faci nimic cu ea(o ignori,o ameninti, etc si nimic nu a functionat) si te-ai enervat:La karate spune la doi elevi de acolo sa atraga atentia astfel incat toata lumea sa fie concentrata pe,, activitatea`` lor.Atunci poti s-o iei si s-o karatuiesti de nu se vede! Dar nu uita:cheia reusitei este sa faci sa para un,, accident``! Bafta si sper sa nu te vad la stirile de la ora 5!laughing laughing laughing laughing laughing

| AnonimuXYZ explică:

Multumesc tuturor... ideea e ca oricum incercam noi sa o ignoram, da nu prea puteam, ca diriga tot incerca sa o integreze in grup, dar ea nu stia cum se poarta colega deci... oricum pana la urma tot s-a mai rezolvat ceva ca diriga s-a sup pe ea ca cica e cocina in banca ei( v-am zis ca la mine la scoala totu e prea strict). pana la urma colega ei de banca s-a suparat si ea si colega asta noua a ramas singura in banca. presupun ca putina izolare o sa-i bage mintile in cap.
P.S: T13, ideea e ca noi nu o interogam sau asa ceva, mergeam la ea si ziceam "buna, ce mai faci?" si chestii de genu asta, si ea nu ne raspundea, se uita parca prin noi laughing
P.S2: pana la urma cam toate rasp voastre spuneau sa o ignor, asa ca fundita primeste primul rasp :*(scuze pentru ceilalti dar altfel chiar nu stiu cumsad)

| TiaFCRB a răspuns:

EU as zice sa o lasi impace pentru ca am si eu probleme din astea si stiu cum e

| djandi a răspuns:

N-o mai bagati in seama, nu-i mai vorbiti niciunul.

| andy96 a răspuns:

Frte cel mai bine e sa o injuri cat poti uhz de mult ca sa se calmeze... si iti recomand sa vorbesti cu colegii tai ca sunt de 7 ani cu tine in clasa sa ii spuna dirigintei ca nu e adevarat...iti spun ca pe tine te va credewinkinghappy