| MariaIoana15 a întrebat:

Am o curiozitate. S-ar merita sa pleci in străinătate prin intermediul work and travel, dar nu in SUA, ci in Grecia? Am citit ca salariul ar fi de la 500 euro-1000 euro. Ce părere aveți?.

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

La cei 17 ani ai tai nu poti pleca prin programul "work and travel"--- varsta minima obligatorie este de 18 ani impliniti( pentru unele joburi, varta minima a aplicantilor poate fi de 23 -25 ani : http://www.work-travel.ro/joburi-noi-work-and-travel/#joburi_noi_grecia)

| Laura a răspuns:

În Grecia găseşti oricând un loc de muncă fără companii intermediare. Ce ştii să faci?

| Băicoianu_Costel_1997 a răspuns:

Se merita, atata timp cat ai banii necesari sa pleci, pleaca. Indiferent unde pleci ar trebui sa iesi pe profit, iar experientele din timpul facultati sunt unice.